Co k plavání potřebuji?

Záleží jen na vás, čím vším své miminko vybavíte. Bez jedné věci se ale neobejdete. A tou jsou plínky či plavečky. Vyhláška 135/2004 (která určuje podmínky pro jednotlivé druhy bazénů, kvalitu vody atd) stanovuje, že každé  dítě  musí  při  koupání  používat vlastní dětské plavečky s přiléhavou gumičkou kolem nohou.

Je několik možností, jak toto stanovení naplnit. Můžete používat buď speciální jednorázové plenky do vody nebo se poohlédnout po nějakém trvalejším řešení. A tím jsou neoprénové plavečky s elastickým materiálem kolem stehýnek. Na trhu jsou jak plavečky s univerzální velikostí, tak odpovídající věku dítěte. Doporučit můžeme výrobky firem SplashAbout nebo Konfidence . Dalším výrobkem jsou kalhotky přes plenky, které vyžadují některé akvaparky spolu s plenkami na plavání. Kliknutím na obrázek zobrazíte podrobnosti o pomůckách.

Plavečkxy SplashAbout Plavečky KonfidenceKalhotky přes plenky

Co dělat, pokud máte miminko zimohřivé, voda v bazénu je studená nebo chcete miminko ochránit před teplotními výkyvy mezi vodou a vzduchem? Dnes již najdete na trhu vhodné pomůcky, výborný je Baby neoprén kombi,který udrží vaše miminko stále v teple. Aby neoprének plnil svoji roli, je potřeba zvolit přesnou velikost. Pokud bude příliš velký, nebude plnit svoji funkci.

Vhodné jsou i přebalovaní podložky, přebalovat miminko jen na ručníku nemusí být jednoduché – ručník vám rychle nasaje vodu a nebudete mít rázem nic suchého k osušení tělíčka.

Neoprén kombi Baby Boty do vody SplashAbout Přebalovací podložka Konfidence

U batolat rozhodně doporučujeme neoprénové botičky k bazénu i do vody. Můžete tím zabránit nákaze nejčastější bazénové infekce – bradavic.

Pro větší děti, které se už opravdu učí plavat, jsou standardem plavecké desky různých tvarů, které zaujmou děti, vodní nudle a plavecké pásy.

Nadlehčovací kroužky Medvídek Vodní nudle Plavecká deska Kačenka

Ostatní pomůcky využijete již mimo plavecké kurzy,  při vlastním dováděním u bazénu, rybníku či u moře

Plavací vesta hvězdice Tenské neoprénové triko UV plováček SplashAbout Mango

A ve vodě nebo u bazénu nebude jen děťátko, ale i vy. A ani vám by neměla být zima. S ultratenkým neoprénovým trikem určitě nebude.